nyc | BROOKLYN HEIGHTS

IMG_6360 copy
I am polish, living and working in New York since 2014. I moved to Brooklyn Heights this September and I love the neighborhood, which is full of charming cafes and beautiful historical architecture. If you have time, plan your day to spend it in Brooklyn Bridge Park and Brooklyn Promenade.
In summer enjoy the oysters and drinks at Pilot, for elegant dinner pick The River Cafe
Jestem Polką mieszkającą i pracującą w Nowym Jorku. Przeprowadziłam się tu w 2014 roku, a BROOKLYN HEIGHTS jest moim nowym domem od września tego roku. Gdy pierwszy raz przyjechałam do Nowego Jorku, od razu zakochałam się w tej dzielnicy i mogłam tylko pomarzyć, aby wynająć tu mieszkanie. NYC dzieli się na dwie grupy, zwolenników i przeciwników mieszkania na Brooklynie. Ja Brooklyn uwielbiam, jest dla mnie odskocznią od zapracowanego Manhattanu. Widok na wyspę jest najładniejszy właśnie z tej strony East River.

Jeśli będziesz w NYC, koniecznie wybierz się na Brooklyn Promenade, skąd roztacza się niesamowity widok na Manhattan. Zaplanuj czas na spacer przy Brooklyn Bridge Park. Kompleks ten składa się z 6 Pier, każdy z nich pełni inną funkcją: Pier 2 i 5 są idealne dla sportowców. Jeśli chcesz wybrać się na piknik polecam Pier 3 (zaprojektowane przez  Michael Van Valkenburgh Associates). 

Architektura BH charakteryzuje się pięknym townhousami, potocznie zwanymi brownstone (odmiana czerwono-brązowego kamienia, z którego są budowane).  Typowy townhouse, ma od 3 do 4 pięter, z wysoką mieszkalną piwnicą (była przeznaczona dla służby). [W USA nie ma parteru, a liczenie kondygnacji zaczyna się odrazu od pierwszego piętra.] BH jest jedną z droższych dzielnic NYC,  gdzie zabudowa mieszkalna jest zadbana i na bierząco odnawiana (nie jest to normą w NYC). Nie spotkasz tu tłumów dzikich turystów i przy okazji wypijesz dobrą kawę w jednej z wielu urokliwych kawiarni. 
W porze letniej polecam bar na łodzi, gdzie serwują świeże ostrygi Pilot. Jeśli planujesz elegancką kolację, to zarezerwuj stolik w The River Cafe. Z obu miejsc, będziesz miał widok na Manhattan, który najlepiej wygląda o zachodzie słońca. 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s